DHC - DREAMHACKERS CROATIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DHC - DREAMHACKERS CROATIA

Croatian DreamHackers Community: art of controlled dreaming, awareness and individuation through the dreams.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Da se predstavimo...

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 160
Location : Croatia, Zagreb
Registration date : 12.12.2007

Da se predstavimo... Empty
PostajNaslov: Da se predstavimo...   Da se predstavimo... Emptysri 13 kol 2008 - 15:58

Pozdrav svima,

Pokrenuo sam ovu temu kako bi se predstavili svi oni koji se predstaviti žele, rekli malo o svojim dosadašnjim praksama na području prostora sanjanja i svemu onom što misle da bi imalo svrhe reći na ovom forumu.




Ime mi je Gordan i uz "blagoslov" Siluete i Nie pokrenuo sam ovaj forum iz razloga da podignemo vlastiti rad na području kontrole snova, na višu i ozbiljniju razinu. Naime, već više od 20 godina, između svega ostalog, bavim se lucidnim snovima i onim što bi se moglo deklarirati pojmom svijest. Namjera mi je podijeliti svoja iskustva, ali i ispuniti svoju dugogodišnju želju da okupim grupu "jakih" sanjača, s kojima mogu ravnopravno raditi, razgovarati i dijeliti iskustva.
Hakiranje snova (dreamhacking) se pokazalo kao izvrsna metoda za daljni razvoj lucidnosti u smjeru kontrole područja svijesti u kojoj se manifestiraju snovi, kao i odlična zabava koja me odvlači od sveprisutnog rasipanja pažnje, prisutnog u globalnom svijetu, a tiče se TV-a, virtualnih svjetova i igara, umjetnih svjetova i stilova života, dekadentne konzumerske neumjerenosti i svih onih površnih užitaka svojstvenih uvjetovanom konceptualnom umu "modernog" čovjeka...
Također, preuzeo sam na sebe zadatak da tehnički održavam ovaj forum i ga držim čitljivim i urednim, kao i da kontaktiram s budućim kandidatima koji žele uključiti se u naš rad. Svim DH želim puno uspjeha u radu i svima ostalima da što prije urone u vlastita polja snova i iskopaju svoju istinsku prirodu.

Gordan sunny
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
Maya




Broj postova : 22
Registration date : 25.03.2008

Da se predstavimo... Empty
PostajNaslov: Re: Da se predstavimo...   Da se predstavimo... Emptyuto 19 kol 2008 - 10:28

Pozdrav svima.

Mozete me zvati Maya Smile. Ne pisem puno jer nemam o ćemu puno pisati. Smatram da svijest sporo napreduje pa tako u skladu s tim i pisem:) tj. pisem kada zaokružim neku cjelinu tj. imam nešto za "dati". Teorije 'kako bi nesto moglo biti' me ne zanimaju, ne zanima me znanost niti ikakvi pokušaji objašnjavanja druge pozornosti ( a i prve:) ). Smatram da se o snovima nema što reći, oni su samo stvar iskustva tj. o njima pričaju neradi. Ono što će izgledati kao teoretiziranje u biti iza sebe ima podlogu prakse. Ono sto želim reći jest da je ta "teorija" produkt prakse.
Zanima me konkretan rad i ljudi koji su voljni uložiti malo truda u sebe.

Pozdrav i dobrodošli ste na forum ( ako dignete ruku s chune na olovku Razz )
[Vrh] Go down
antisha




Broj postova : 2
Registration date : 30.12.2008

Da se predstavimo... Empty
PostajNaslov: Re: Da se predstavimo...   Da se predstavimo... Emptysub 3 sij 2009 - 20:40

Bok svima (koliko vas ima)

A mene možete zvati antisha. Za sad sam aktivni sanjač, rookie. Nemam nekih velikih očekivanja (tek sam na početku), ali htio bih kroz svijet snova upoznati samog sebe, sve strahove, nesigurnosti, iluzije, slabosti...

Živjeli!!!
[Vrh] Go down
antik




Broj postova : 10
Age : 51
Location : Varaždin
Registration date : 11.04.2010

Da se predstavimo... Empty
PostajNaslov: Re: Da se predstavimo...   Da se predstavimo... Emptypon 12 tra 2010 - 23:22

Pozdrav
Lucidni sanjač sam već duži niz godina
Neki moji lucidni snovi bili su objavljeni u časopisu „Svjetlost“ kada je taj časopis počeo izlaziti i kada se o toj temi pisalo u više nastavaka.
Imam i kod kuće Nova Dreamer uređaj koji sam kupio i naručio preko Lucidity istituta od Laberga.
Sada ga ne koristim jer smeta mojoj ženi i djeci pošto spavamo zajedno istoj sobi. Možda ga i prodam.
Hodao sam i 5 godina na radionice u Zagreb koje je vodio Laslo Pitner, a osim masaža, radu po metodama Barbare Brennan, tamo smo vježbali dosta i analizu i pamćenje snova.
Imam doma knjigu: San i tumačenje snova – Ernst Aeppli, za koju je Laslo rekao da je jadna od vrlo dobrih knjiga vezanih uz tu tematiku.
Bio sam i 2 godine u ezoteričnoj školi „Četvrtog puta“ koja radi po učenju Gurdjieva. Radili smo mnoge korisne vježbe vezane uz svjesnost.
Lucidnost u snu sam znao često i kontrolirati, tehnikama; od Castanede; gledanjem u svoje ruke, ili tibetanskom tehnikom, vrtnjom oko svoje osi…
Često puta sam letio u snu.
Tijekom dana znam raditi reality checkinge.
Pišem svoje snove u bilježnicu, ponekad sam ih tjekom noći znao imati i 7-8 snova i sva ih zapamtiti i zapisati.
Radim mapiranje snova.
Trenutno u prosjeku pamtim oko 2-3 sna na noć.
Sviđa mi se jako knjiga Tibetanska knjiga snova i sanjanja. Autor : Sogyyal Rinpoche.
Počašćen sam time da sam se prikljućio Vama lucidnim sanjaćima na ovu stranicu i ovaj fourm

antik
[Vrh] Go down
100one




Broj postova : 3
Age : 44
Location : Čakovec
Registration date : 15.12.2010

Da se predstavimo... Empty
PostajNaslov: Re: Da se predstavimo...   Da se predstavimo... Emptysri 15 pro 2010 - 9:49

Kao prvo lijepo pozdrav svim članovima.

Evo najnoviji član trenutačno (31.g.), za sad muku mučim sa prebacivanje svih snova sa papirića, noteza, bilježnica, mobitela u jedan crtež. Pošto se dosta služim AutoCadom odlučio sam da ću tamo iskreirati svoj svijet.
Lucidni snovi počeli prije dosta godina, doduše bilo ih je malo, ali znali su se pojavljivati, više sam bio prestrašen nego ushićen i molio sam da se više ne ponove. Tražio sam pomoć po internetu, čak i kod psihologa, saznao sam da nisam jedini pa mi bilo malo lakše. Komunicirao sam sa jednom grupom lucidnih sanjaača iz Floride, koji su mi dosta pomogli, ali eto nažalost prestao negdje s 20.
Iskreno u igru me veratio članak o g.Sergei-u, pa sam odlučio opet pokušat. To je moj mali predivni svijet daleko od svakodnevnog stresa, žurbe i kaj ja znam čega. Zahvaljujem i Gordanu na svim odgovorenim mailovima i strpljenjem koju je pokazao. Eto nadam se da ćemo se više družiti. toliko od mene.
LP
[Vrh] Go down
http://www.mprojekt.hr
Sponsored content





Da se predstavimo... Empty
PostajNaslov: Re: Da se predstavimo...   Da se predstavimo... Empty

[Vrh] Go down
 
Da se predstavimo...
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
DHC - DREAMHACKERS CROATIA :: DHC PRAKSA :: OPĆENITA PITANJA I PRIJEM NOVIH ČLANOVA-
Forum(o)Bir: