DHC - DREAMHACKERS CROATIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DHC - DREAMHACKERS CROATIA

Croatian DreamHackers Community: art of controlled dreaming, awareness and individuation through the dreams.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Detaljnost mape

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
east

east


Broj postova : 20
Registration date : 13.12.2007

Detaljnost mape Empty
PostajNaslov: Detaljnost mape   Detaljnost mape Emptyčet 13 pro 2007 - 19:05

Dakle dogovor je pao. Ako sam dobro shvatila, mapiramo snove po untarnjem osjećaju, za početak bez konkretnih zajedničkih pravila, a nakon nekog vremena, vidjet ćemo kako tko funkcionira i ustanoviti neka zajednička pravila mapiranja.

Meni osobno ovo odgovara, jer baš u posljedne vrijeme sanjam jako puno interijera, a u njima zaista nije lako odrediti gdje je sjever, a gdje jug.
Bitnije je da to mjesto orijentiram u odnosu na Centar, zar ne?

Tako da ću startati s crtanjem malo detaljnijih tlocrta, barem za sada, dok ponovo ne počnem sanjati u većim obuhvatima.
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 160
Location : Croatia, Zagreb
Registration date : 12.12.2007

Detaljnost mape Empty
PostajNaslov: Re: Detaljnost mape   Detaljnost mape Emptyčet 13 pro 2007 - 22:43

Mislim da ti ne bi trebala imati problema s interijerima i tlocrtima. Radost rada u grupi je ta što ima različitih pristupa i različitih mišljenja koja se vrte oko zajedničke istine, volje ili namjere koja grupu pokreće. Bitno je da razmjenjujemo informacije,a neka radi svatko onako kako to intuitivno osjeća. Ja sam sitničav u tom pogledu, vjerovatno profesionalna deformacija. Razmišljam na globalnu sliku kad ću imati više od tisuću sfera koje treba dovesti u red, ako to odmah od početka ne radim, kasnije ću imati kaos. Dakle, kako god budem sanjao neku sferu (mjehur) odmah ga orijentiram po unutrašnjem sjeveru (prema intuiciji) i pitam se gdje je moj centar, tj. Zagreb... Ponekad imam problema s orijentacijom pa onda nacrtam otprilike. Zna ti se dešavati da se po nekoliko puta vraćaš na ista mjesta pa ih iskorigiraš. Naravno, sve je puno lakše raditi ako si svjestan u lucidnom ili predlucidnom stanju. Takav je moj trenutni put...
Drž' se svoje intuicije, a poslije ćemo vidjeti rezultate jedni drugih...
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
Nia

Nia


Broj postova : 21
Location : Croatia, Zagreb
Registration date : 12.12.2007

Detaljnost mape Empty
PostajNaslov: Re: Detaljnost mape   Detaljnost mape Emptypet 14 pro 2007 - 13:42

Zanimljivo je da se sjećam noćašnja 3 mjehura i da su se odigravali oko / u središtu mape. Uglavnom, skužila sam da kad sanjam ovakve snove i kad ih zapišem (natuknice, jer ujutro nemam vremena zapisati cijeli san i nacrtati ga), naviru mi sjećanja na neke druge snove, odnosno prisjećanje na mjesto gdje su se odvijali i drugi snovi. Posebno to mislim na dosta poznata mjesta koja sanjam više puta ili češće i koji su slični "stvarnom svijetu", kao npr. centralno mjesto u mapi - mjesto gdje sam najduže živjela. Uglavnom, u snovima se uvijek sjetim ako sam već bila na tom mjestu i ako sam samo jednom bila na istom mjestu, uvijek ga se sjetim i u snu i kasnije kad se probudim. Mjesto u snu je gotovo uvijek malo drugačije nego u stvarnosti, 80% elemenata je ista.
Npr.danas ujutro sam se sjetila da sam na autobusnoj stanici koju sam i noćas sanjala bila već nekoliko puta u snovima i to nekoliko puta ove godine.
Isto tako, skužila sam da sjećanje i zapisivanje definitivno pokreće to sjećanje nekih starih snova koje zaboravimo i imamo jednu super vježbicu koju smo radili i na radionici lucidnog sanjanja sredinom ove godine. Tom metodom se prisjetimo jednog sna koji nam je dosta urezan u sjećanje i pokušamo ga vizualizirati i osjetiti što više. Kad skroz uđemo u taj san polako nas baca u neke druge snove koji su imali slične elemente kao taj san kojeg smo se sjetili. Tipa, sjetimo se nekog sna s morem. Onda nas element mora sjeti na drugi sna s morem, treći, pa su tu neke stijene, pa nas one asociraju na neki drugi san sa stijenama, pa nas to baci na neke planine... Dakle nešto kao lanac zajedničkih elemenata ili mjesta koja nas asociraju na neki drugi san/snove.
Upravo ovo se meni dogodilo danas, zapisujući snove, prisjetila sam se nekih snova, zapravo trebalo mi je par trenutaka da razmislim da li su to bili snovi ili stvarnost, ali obzirom da u sjećanju stvarnog života ti pojedine građevine nisu tako nikad izgledale kužim da je to sigurno bio san Smile
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
Sponsored content





Detaljnost mape Empty
PostajNaslov: Re: Detaljnost mape   Detaljnost mape Empty

[Vrh] Go down
 
Detaljnost mape
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
DHC - DREAMHACKERS CROATIA :: DHC PRAKSA :: MAPIRANJE SNOVA-
Forum(o)Bir: