DHC - DREAMHACKERS CROATIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DHC - DREAMHACKERS CROATIA

Croatian DreamHackers Community: art of controlled dreaming, awareness and individuation through the dreams.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Anorganski entiteti u snovima

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 160
Location : Croatia, Zagreb
Registration date : 12.12.2007

Anorganski entiteti u snovima Empty
PostajNaslov: Anorganski entiteti u snovima   Anorganski entiteti u snovima Emptypon 17 oľu 2008 - 0:58

Otvorio sam novu temu u kojoj ćemo prikupljati iskustva entiteta koje bi mogli nazivati "anorganskim bićima" (kako ih deklarira C.Castaneda), a ja bi ih u DH žargonu nazvao "anomalije programa ili OS-a", "uljezi", "pritajeni entiteti", "stranci" i sl.
Nije baš da volim citirati CC (Carlosa Castanedu), ali kad već pričamo njegovim riječnikom, evo par citata iz "Umjetnosti sanjanja" koje sam uspio zamjetiti kao bitne, a tiču se "anorganskih bića" koje opisuje CC u snovima:

"...stanovito uplitanje osjećanja, napad straha ili nelagode..." str.60

"...najbolja je stvar koju možeš učiniti s anorganskim bićima ono što i činiš: poreći njihovo postojanje, ali ih redovito posjećivati i pritom držati da sanjaš..." str.74

"...počeo sam zapažati prisutnost nesukladnosti u snovima." str.102

"...druga stvar koju sam primjetio bila je da svakog puta kada je strana energija prodirala u moje snove, moja je pozornost u sanjanju morala biti pojačana kako bih je protumačio na poznat način. ... Strana se energija u tim trenucima s lakoćom rasipala: mješovita bi pojedinost nestala pretvarajući se u bljesak svjetlosti koji bi se brzo utapao u drugim dojmljivim pojedinostima mojih snova..." str.103

Ovaj posljednji citat s bljeskom sam gore dobro opisao, a sve ovo sam doživio na takav ili slični način, više puta.
Također, ti anorganci, čini mi se, dobro su opisani pojedinim detaljima Gigerovih slika i često se i meni pojavljuju kao oklopljena, bića, s kičmom, crvi koji više liče na račiji rep i sl. Izuzetak su samo alieni i duhovi ili neko nevidljivo prisustvo koje često znam sanjati i to pogotovo u centru mape...

O čemu se radi kod mene, navest ću kroz svoja tri iskustva koja su mi se desila u zadnja dva-tri mjeseca. Riječ je o jednoj te istoj vrsti entiteta na kojeg sve češće i češće nailazim u snovima...

  1. u prvom snu od prije neki mjesec, opisao sam vam nekakvo stvorenje nalik ježu koje je imalo kao neki oklop od bodlji. Stvorenje nije imalo čeljust, već je imalo šesterokutne rupe na površini ispod usana (poput saća), protumačio sam to kao sisaljke. Izgledalo je mrtvo, uspavano ili nezainteresirano. Obraćanjem pažnje na njega postaje življe, a ako ga se premješta (aktivnost) postaje skoro pa agresivno. Bacivši ga prema podu, nestaje u bijelom zasljepljujućem bljesku, možda zelenkaste nijanse. Lokacija: strogi centar mape.
  2. san od nedavno: nalazim se na području nekoliko stotina metara od strogog centra mape prema SI. Prijatelj i ja po rukama preturamo neki oblik oklopljene gliste, crva ili pijavice. Iako izgleda kao velika debela glista, ima škorpionski smeđu boju ljuskica ili kolutića po tijelu. Kao i u snu br.1 bacivši ga o pod nestaje u bljesku, s tim da je jedan izbacio nekakvu zelenkastu tekućinu poput jake kiseline (vidi P.S.). Isto, izgleda pritajen, ali u aktivnosti, prenošenju ili obraćanjem pažnje postaje nepredvidiv i prijeteće aktivan.
  3. san dan poslije sna br2: lokacija također blizu centra mape par stotina metara južno ili JI. Držim u ruci veliku crnu kornjaču koju želim dati vlasniku kuće kako nebi pobjegla. Počinje se otimati i micati poput ogromnog hrušta koji se želi osloboditi iz stiska prstiju. Boreći se s njom, počinje se transformirati i smanjivati u tamni ispupčeni pravokutnik poput kartona, te se opet pritaji.

Dakle, u svim snovima pratio sam osjećaj i intuiciju koji je NEPOGREŠIV! Odmah na prvi pogled osjeća se nekakva sumnja i pritajenost entiteta, iako izgleda mrtav, nepokretan ili trom. Pri našoj aktivnosti, pomicanju ili fokusiranju pažnje na njega, počinje živjeti odajući prijeteći osjećaj, pa se zna pojaviti panika i strah. Drugim riječima, baš se osjeća kao element sna koji tu ne pripada, kao da je ubačen negdje iz vana i ima nečeg sablasnog u njegovoj početnoj mirnoći i neaktivnosti. Izazivaju nepovjerenje i oprez. Meni je to uvijek nešto oklopljeno (kornjača, jež, crv) i pojavljuje se u blizini centra mape (za sada). U dva slučaja bacivši ih jako na pod, nestaju u bljesku kao da je pukla petarda.
Kao i u svim stvarima vezanim uz snove OSJEĆAJ je isključivo mjerilo radi li se o takvoj vrsti entiteta. Oblik je nebitan, pa treba osluškivati osjećaj, instinkt ili intuiciju, a ne se referencirati na oblik.
Također, tih dana u snovima, često mi se pojavljuju žive ili mrtve, vrlo drage osobe, ali osjećaj koji iz njih izlazi je nepovjerenja, prijetnja ili "nešto strano". Radi se o bakama, majci i eventualno braći. U takvim slučajevima smatram da je to isto jedna vrsta prevare u snovima, jer smatram da anorganci obožavaju zauzimati oblike na koje smo slabi. Npr. "obuku" se u rodbinu, ponekad partnera, anđela, "majku božju" i tome slično... ne treba im vjerovati. Vjerujte instinktu sna i budite nepristrani, neovisni i svoji - i nitko vam ništa ne može! :-)

P.S. Kod sanjanja 2. i 3. sna dobio sam dojam da svjetski grafičar, designer i umjetnik H.R. Giger crta neku vrst anorganskih bića, tj, njegove slike daju upravo taj osjećaj anorganca. Naime, poznato je da je Giger izjavio kako on jednostavno crta svoje snove... Nisam ga nikad dublje išao analizirati, ali svi kritičari se slažu, da mnoge njegove kreature i design gigerovskog prostora se najdanje udaljio od ljudske i prirodne logike stvaranje, tj. ako postoji nešto što se može nazvati izvanljudsko a da je nacrtano ljudskom rukom, to su njegove slike. One odaju taj osjećaj "anorganskog" kao i ti ubačeni entiteti u snu. Svi ostali crtači i autori, nemaju dovoljnu maštu da mogu nacrtati nešto što nebi bilo prirodni plagijat nekog od bića - Giger je tu najveći, jer potpuno odudara od "prirodnog"...
...evo, pa uživajte u Gigerovim snovima: HR Giger Official Website


Zadnja promjena: Gordan; pet 8 kol 2008 - 17:37; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
Nia

Nia


Broj postova : 21
Location : Croatia, Zagreb
Registration date : 12.12.2007

Anorganski entiteti u snovima Empty
PostajNaslov: Re: Anorganski entiteti u snovima   Anorganski entiteti u snovima Emptypon 17 oľu 2008 - 18:06

Da, ista stvar se i meni događa. Uvijek se radi o nekim entitetima koji mi privuku pažnju i odmah se pojavi sumnja i strah. Slično je bilo u jednom mojem snu kad sam bila negdje vani, okolo su bili stolovi i klupe, a u sredini nešto kao štandovi sa hranom. Nosila sam si hranu na tanjuru i planirala sjesti za jedan stol, međutim na podu vidim kako prema meni ide nešto kao rak ili jastog. Prvo mi se pojavilo pitanje, što on radi ovdje na podu, a nakon toga, kad je to biće već došlo do mene i frendice, u jednom trenutku je počelo letjeti i ganjati moju frendicu. Bio je tokom cijelog sna nekakav scarry osjećaj da tu "nešto ne štima s tim entitetom".

Mislim da sam negdje čitala da su gotovo uvijek svi entiteti s kliještima i oklopljene životinje uvijek anorganska bića bom .

Nia
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
Maya




Broj postova : 22
Registration date : 25.03.2008

Anorganski entiteti u snovima Empty
PostajNaslov: Re: Anorganski entiteti u snovima   Anorganski entiteti u snovima Emptysri 26 oľu 2008 - 15:41

Nia je napisao/la:
Da, ista stvar se i meni događa. Uvijek se radi o nekim entitetima koji mi privuku pažnju i odmah se pojavi sumnja i strah. Slično je bilo u jednom mojem snu kad sam bila negdje vani, okolo su bili stolovi i klupe, a u sredini nešto kao štandovi sa hranom. Nosila sam si hranu na tanjuru i planirala sjesti za jedan stol, međutim na podu vidim kako prema meni ide nešto kao rak ili jastog. Prvo mi se pojavilo pitanje, što on radi ovdje na podu, a nakon toga, kad je to biće već došlo do mene i frendice, u jednom trenutku je počelo letjeti i ganjati moju frendicu. Bio je tokom cijelog sna nekakav scarry osjećaj da tu "nešto ne štima s tim entitetom".

Mislim da sam negdje čitala da su gotovo uvijek svi entiteti s kliještima i oklopljene životinje uvijek anorganska bića bom .

Nia


Da prvi post probam ugurat ovdje:-).

Ovi gore rak me posjetija na nekoliko mojih starijih snova. Meni se takoder u dosta navrata javljalo nesto sta lici na nekakvog škampa ali bez klasičnog repa, bijelakava boje, 3-4cm veliko i nije nikada imao klješta. Svaki puta kada bi se pojavilo u snu san bi mi postao znatno svjesniji tj. lucidan ali nikada toliko lucidan da bi to magao nazvati Sanjanjem. Sve do jednog trenutka kada sam u snu primjetio da je to biće opet tu pisutno ( jeo sam za stolom nesto sta me je podsjetilo na to biće i skuzio sam da je on cijelo vrijeme bio tu pokraj mene i zurilo u mene ). Promislio sam "opet ovo - ti si sigurno anorganac". Uzeo sam ga na dlan i promatrao. Nakon toga nikada se vise nije pojavilo, bar u toj formi. Zanimljivo je da dok sam drzao pogled na njega moja svijest je bila snažna i spojna točka bi znatno očvrsnila a kada bi počeo gledati okolo sve bi počelo blijedjeti.
Danas, Sada, kad razmislim o tom događaju imam osjećaj kao da mi je to bice htijelo pokazati nesto. To je bilo izvršeno kada sam ga skužio.
[Vrh] Go down
Nia

Nia


Broj postova : 21
Location : Croatia, Zagreb
Registration date : 12.12.2007

Anorganski entiteti u snovima Empty
PostajNaslov: Re: Anorganski entiteti u snovima   Anorganski entiteti u snovima Emptysri 26 oľu 2008 - 16:10

Ej Maya, imaš pozdrav od mene Very Happy i dobro došao. Nadam se da ćeš donijeti nove ideje i novi polet na naš forum. Vjerujem da će biti zanimljivo čitati o tvojim iskustvima u radu sa snovima.

Da se vratim na temu Wink baš smo Gordan i ja pričali neki dan da se takva bića prepoznaju "nepogrešivo", jer osjećaj je snažan i sigurni smo da to može biti samo anorganac. Na neki način on "pričvrsti" našu svijest-pažnju na sebe. I baš kao što si napomenuo, pažnja usmjerena na njega ne "izbjeljuje" san i on se ne raspada, nego je san čvrsto fiksiran. Nemam pojma zašto je to tako, budem baš prolistala ponovo u Castanedinim knjigama da vidim da li je on dao kakvo objašnjenje u vezi toga.
Nagađam da se radi o tome da je to zato što to biće posjeduje svijest i kao takvo se razlikuje od običnih bezličnih likova u našim snovima (likova i stvari koje generiramo u snu), obzirom da se san počinje "raspadati" ako se zabuljimo u takve likove ili stvari.
Ali neminovno je da "to nešto" nazvali ga mi anorganac ili bilo kako drugačije djeluje na način da prvo privuče našu pažnju, a nakon toga se naša pažnja fiksira na njega iz nekog razloga. Uglavnom, zanimljivo polje za istraživanje.

E da, obično se takve anorgance najprije zamijeti u lucidnim snovima, jer smo tada prava meta za njih, međutim provuku se i u normalne snove, ako osjete malo više "svjesnosti" u nama Wink

Nia
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 160
Location : Croatia, Zagreb
Registration date : 12.12.2007

Anorganski entiteti u snovima Empty
PostajNaslov: Re: Anorganski entiteti u snovima   Anorganski entiteti u snovima Emptysri 26 oľu 2008 - 20:44

San s juga, jugozapada mape koji se nastavlja na sferu gdje hodam po površini vode:

ANORGANAC KAO ŠKOLJKA
Pronalazim duguljastu školjku valjkastog oblika (žućkasto-blijede boje) i oblika upaljača iz koje izlazi meso te životinje. Izgleda kao puž volak s resicama ili kao mala hobotnica. U jednom mi se trenutku čini kao da stvar ne mogu kontrolirati i osjećam blagu paniku i nesigurnost, pa ju stavljam pod vodu, nakon čega potpuno isčezava, vjerojatno u prigušenom blijesku. Dok sam ju držao, imao sam osjećaj kao da ta "stvar" upravlja promjenama sfera, tj. kao da su se oko mene sfere sanjanja mijenjale trenutno.
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 160
Location : Croatia, Zagreb
Registration date : 12.12.2007

Anorganski entiteti u snovima Empty
PostajNaslov: Re: Anorganski entiteti u snovima   Anorganski entiteti u snovima Emptypon 29 oľu 2010 - 22:58

Čisto da nadodam kao još jednu referencu...
Budući me kontaktirala jedna djevojka koja se zanima za slične stvari kao i mi, te vježba na svoj način, ukazala mi je na jedan od opisa istih stvari. Razgovarali smo o anorganskim entitetima u snovima i dala mi je tekst s nekog američkog foruma gdje piše sljedeće:

09/12/09 5:35 PM
mothsdream wrote:
lately, in my ordinary dreams, there have been strange creatures. they look like lobsters or crayfish, crabs, or insects. in the dream, although i know what they look like, i react and respond to them as if they aren't any of those things. the repulsive thing about them is that there are always a lot of them, and some of them are soft and pulpy - like they are molting and have lost their shells. last night i had a dream in which i was getting a jolting, waving feeling in my stomach caused by an unseen entity. this is normal for me - and the jolting feeling is becoming more frequent, as well as more tolerable - it's more like the precursor of the "flipping" sensation than a jolt now - rather like one of those amusement park rides where they take you up ten stories and then just drop you. It used to wake me up in pain or terror- but now, instead of waking me up, it just comes in waves, over and over again. in my dreams it happens whenever there is an unseen spirit - a ghost, a presence, etc. last night i was dreaming of an unseen presence that came into my body and took control of it briefly. also in this dream were the bizarre lobster and crab-like things. i am beginning to think that the two things are correlated, and am posting it here in the event that it is some -as dreamways would say - "repulsive inorganic weirdness".

Dreamways:
As far as those crab like things go, my advice is to tell yourself over and over to not dream near them. I'm not sure what causes us to drift into the areas which they inhabit, but it is not good for you to be near them. They are the only creatures in dreaming that will always try to kill you if they get the chance. They are very primitive, virus like segments of larger beings that died, that somehow remain alive as parasites. They are the zombies of the energetic world, that thankfully stay out on the fringes away from us. If you encounter them it is because you dreamt your way out to them. Maybe it is something that all dreamers do eventually, it could act as some sort of test of survival.

The unseen presence that took over your body is something else entirely, as the crab creatures aren't capable of that, it would take something with a mind to do it. They are not trying to control you anyway, they just want to feed on you. Whatever took control of you is a sentient being, maybe a side of yourself you are not aware of yet, or perhaps even a death defier or some other kind of powerful sorcerer. The thing is, our bodies are fairly permeable to other consciousness, and our mind is capable of using other bodies besides this one too. It is a natural occurrence when done through merged intent in children, but adults have to relearn it through sorcery, since westernization obliterates it from our repertoire. An example would be when two young children are playing together, they often confuse which of them did what, like who threw the ball and who caught it, because they are able to switch consciousness when "on the same page" briefly. The death defiers are masters of this procedure, having taken it far beyond what nature intended.

09/12/09 5:41 PM
One thing I wanted to add was that because the crab like creatures are actually pieces of the energy bodies of other beings, humans beings as much as any other kind, we do not recognize them as creatures, we only sense their humanness, or what little bits of it there are. It only serves to lull us into ignoring the threat until they are actually gnawing on us.


Inače, u međuvremenu sam u snovima još sretao tih kreatura, npr. u plićaku neke luke (kao pritajeni žuti rakovi - grancigule). Eto čisto da imamo podatke na okupu. Forum o kojem je riječ je:

http://nagual.yuku.com/
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
Sponsored content





Anorganski entiteti u snovima Empty
PostajNaslov: Re: Anorganski entiteti u snovima   Anorganski entiteti u snovima Empty

[Vrh] Go down
 
Anorganski entiteti u snovima
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
DHC - DREAMHACKERS CROATIA :: DHC PRAKSA :: ISTRAŽIVANJE POLJA SNOVA-
Forum(o)Bir: