DHC - DREAMHACKERS CROATIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DHC - DREAMHACKERS CROATIA

Croatian DreamHackers Community: art of controlled dreaming, awareness and individuation through the dreams.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Zajedničke točke u većini snova

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Maya




Broj postova : 22
Registration date : 25.03.2008

Zajedničke točke u većini snova Empty
PostajNaslov: Zajedničke točke u većini snova   Zajedničke točke u većini snova Emptyčet 31 pro 2009 - 19:03

Evo jedan isječak iz mojih zapisa koji mi se čini interesantan. Ako ko ima koje svoje isječke na sličnu temu nek ih slobodno Paste-a ovdje Smile .

26.09.09
ZAJEDNIČKE TOČKE U VEĆINI SNOVA

1. Stalna kretnja: uvijek se negdje ide, uvijek je neki zadatak u pitanju, misija.

2. Nikada nismo sami : tu je uvijek neki "vodič". Lik koji nas vodi kroz snove (mozda je to uvijek isti lik samo drugčijeg izgleda).

Dva su načina na koje me vode:
- Šetamo jedan pored drugog kao prijatelji. Obično stoji sa desne strane.
- Idem sam nekud, ali u rekapitulaciji skužim da je postojao netko tko mi je sugerirao kud da idem. Taj Netko je nevidljiv i osjeća se kao da stoji malo straga s desne strane.

- Formiranje sna "on the fly": većina sna se formira po našoj želji tj. Ono što želimo ili OČEKUJEMO u toku sna na to i nailazimo. To se dešava s otklonom od cca 1s. Likovi s kojima pričamo, bilo automatski ili naoko svijesno tj. U lucidnosti, nam daju odgovore koje i očekujemo. Odgovori se dešavaju također sa nekim otklonom. Otklon je toliko dug koliko smo bez očekivanog odgovora tj. Ti likovi "pročitaju" našu skrivenu namjeru, želju, prije negoli se desi te je u biti preduhitre. Na taj način nam daju odgovor i mi mislimo da su nam ga oni dali.
U osnovi mi pitamo i mi ogdovaramo.

Ideje:
Vodič je možda naš logički um tj. Avatar naše intelektualne strane.
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 160
Location : Croatia, Zagreb
Registration date : 12.12.2007

Zajedničke točke u većini snova Empty
PostajNaslov: Re: Zajedničke točke u većini snova   Zajedničke točke u većini snova Emptyned 3 sij 2010 - 1:48

Nekad sam imao nešto slično kao vodiče u snovima ili su to u dubljim snovima bili spasitelji. Najčešće je to bio glas i dan danas se pojavljuje. Uglavnom taj glas opominje i mudro zbori ili mi ukazuje na neke stvari koje sam previdio. Danas sam u snovima vodič sam sebi, ali često se krećem u društvu, što ne znači da je netko od njih vodič.
Inače, simbolika desne strane u snovima je razum, a lijeva osjećaji. Svi ti likovi u snu, bili oni lucidni ili obični snovi, su ustvari različite komponente tvojeg vlastitog bića koje si simbolički projicirao na te likove. Ako se malo pozabaviš s dubljim analizom tih likova koja se temelji na tvojim osjećajima i impresijama, prepoznat ćeš neki aspekt sebe. Pokušaj se pritom fokusirati na odnos između tih likova i tebe.
Isto tako, oni razni alieni i utvare koje ti se znaju pojavljivati većinom su krhotine tvojeg vlastitog bića koje su davno odbačene u dubine nesvjesnog pa ih ponekad prizoveš ili ti isplivaju van i plaše te sve dok ih ne integriraš natrag u sebe, tj. prepoznaš ih. Zato je potrebna svijest i disciplina da kad ih sretneš da ne bježiš od njih već ih radije pitaš "Kako ti mogu pomoći". Ništa ti se ne može desiti, i tako je to sve film sna.
S druge strane, postoji nešto treće što mi se pojavljuje kad se žestoko bavim snovima i radom na svijesti pa se pojavljuje to nešto što osjećam drugačije, nego bilo kakav drugi lik. Uglavnom je pritajeno dok na njega ne obratiš pažnju... onda mu počinje aktivnost. Takvu pojavu tj. entitet nazivam "anorgancem" jer odgovara opisima CC, ali sam primjetio da se i kod moje žene u snovima pojavljuje i ima slične karakteristike i pojavnost (vidi temu "Anorganski entiteti u snovima"). Nekako mi je H.R. Giger stalno na pameti jer on fura takav osjećaj i atmosferu u svojim djelima... Ah, vidi vraga, on je uz Salvadora Dalija jedan koji tvrdi da samo crta likove iz sna...
Uglavnom, ne zamaram se previše s tim svim likovima, osim kad po osjećaju osjetim da ih moram malo proanalizirati da vidim što mi san želi reći. Cilj mi je zaustaviti taj film i povećati svjesnost...
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
Maya




Broj postova : 22
Registration date : 25.03.2008

Zajedničke točke u većini snova Empty
PostajNaslov: Re: Zajedničke točke u većini snova   Zajedničke točke u većini snova Emptyned 3 sij 2010 - 19:43

Gordan je napisao/la:
Nekad sam imao nešto slično kao vodiče u snovima ili su to u dubljim snovima bili spasitelji. Najčešće je to bio glas i dan danas se pojavljuje. Uglavnom taj glas opominje i mudro zbori ili mi ukazuje na neke stvari koje sam previdio. Danas sam u snovima vodič sam sebi, ali često se krećem u društvu, što ne znači da je netko od njih vodič.

Inače, simbolika desne strane u snovima je razum, a lijeva osjećaji. Svi ti likovi u snu, bili oni lucidni ili obični snovi, su ustvari različite komponente tvojeg vlastitog bića koje si simbolički projicirao na te likove. Ako se malo pozabaviš s dubljim analizom tih likova koja se temelji na tvojim osjećajima i impresijama, prepoznat ćeš neki aspekt sebe. Pokušaj se pritom fokusirati na odnos između tih likova i tebe.


U mom slučaju 99,9% sam sigura da je uvijek tu netko. Mislim, javljaju se kao ti spasitelji, kao prijatelji koji pokazuju put, kao neki glas u slučaju kad ih ne vidimo. Kadkad prepuštaju vodstvo nama pa stoje sastrane. Međutim, postoji i jedna interesantna varijanta a to je kada ih nema tj. nema glasa a nema ni "tijela". Sami smo, vjerojatno se tu i nalazi neko 'društvo', kako kažeš, ali
"vodića" nema. U takvim slučajevima sam skužio da vodić ipak postoji. To je, po meni, teško skužiti samim mapirajem snova. Do toga sam došao Rekapitulacijom snova, već sam spominjao negdje to. Ta rekapitulacija "ljušti" snove sloj po sloj. Tako kad kažeš:
"Ako se malo pozabaviš s dubljim analizom tih likova koja se temelji na tvojim osjećajima i impresijama, prepoznat ćeš neki aspekt sebe."
si, po meni, apsolutno u pravu. Ako netko ne viruje, dovoljno je raditi takvu rekapitulaciju misec-dva. Jako brzo se skuže te veze, slojevi.
Da se vratim na vodiće:).
Znaći, u slučaju kad ih nema, vode nas na jedan jako profinjen način, a to je 'Namjerom'. Tu Namjeru doživljavamo kao svoju, ali je u suštini "nametnuta". Kada je naš um "prevede" doživljavamo je kao vlastitu misao. Taj 'prevodioc' je naš intelektualni um, oni kompleksni, svakodnevni, voladoresovski, onaj koji voli imati kontrolu, koji je nastao socijalizacijom itd. znate na sta mislim:-).

Da nebi pomislili da se radi o nekim negativnim likovima-vodićima, nekom ko nam želi zlo:-) pokušati ću maknuti mističnost s njih:-).
Jako je jednostavno. Sve te varijante vodića su zapravo varijante na koji naš HGA, da se tako izrazim, komunicira sa nama. Što smo svijesniji te 'Namjere' zapravo naš link sa samim sobom (HGA-om) je čišći, direktniji.
Tako sam došao do zaključka da je u snovima sve bitno. Tereni, osjećaji, likovi, radnje, priče itd itd. Nema viška ni manjka.

Međutim, moj je zakljućak da bavljenje tumačenjem snova je predugačak put i prespor, za mene. Osobno volim više magijsko-hakersko-samanoidno-sourserski put, sa dvi kocke leda i kriškom limuna Very Happy.
Naša sam da mi je lakše u lucidnosti doći do nekog lika, promotriti ga, zagrliti ga i udisati ga u sebe dok ne nestane ili se ne probudim. (To je moža potrebno učiniti više puta.) Nakon toga se taj lik više ne pojavljuje u snovima. To sam napravio sa dva lika koja su mi bila relativno česta u snovima i sada ih već mjesecima nema.

Što se tiče ovih 'Zajedičkih Točaka u Snovima' bilo bi dobro da svak ko je primjetio nešto takvo napiše koju rič jer se to dade iskoristiti za pronalažeje Crack-a.

Npr. Primjetio sam da je zajednička točka u svim snovima 'Kretnja'. Kada se kretnja zaustavi svijest se budi. Nije crack ali znajući to povećava se vjerojatnost lucidnosti u snu:-).
[Vrh] Go down
antonio




Broj postova : 12
Age : 39
Location : rijeka
Registration date : 30.12.2009

Zajedničke točke u većini snova Empty
PostajNaslov: Re: Zajedničke točke u većini snova   Zajedničke točke u većini snova Emptyned 21 oľu 2010 - 22:20

Bok svima! Ja u snovima takoder imam nekog vodica, koji me vodi kroz snove.Uglavnom stoji sa desne strane.A ponekad sam i sam. Svi ti likovi s kojima pricam mi daju odgovor koji i ocekujem.Vise, manje ono sto ste opisali u gore navedenom postu nam je zajednicko.A sto se tice glasa u snu,meni je u pojedinim snovima govorio da sam vec tu bio i prije.Ali,poslje kada sam se probudio,sam shvatio da nisam,bar se ne sjecam da sam ga ranije sanjo.U jednom mi se snu desilo da sam skuzio da sanjam i poceo sam letiti.Pokusavo sam skrenuti, ali nisam mogo,koda me nesto vodilo kroz san.Ostavilo me je kod neke plitke rijeke, i tada mi glasi u snu govori da sam ovdje vec bio.I tek tada sam se mogo svjesno kretat kroz san. Dali sam taj glas ja, ili ne to neznam.
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 160
Location : Croatia, Zagreb
Registration date : 12.12.2007

Zajedničke točke u većini snova Empty
PostajNaslov: Re: Zajedničke točke u većini snova   Zajedničke točke u većini snova Emptyned 21 oľu 2010 - 22:30

Je, i meni se ponekad javlja taj "info" glas koji me obavještava o određenoj lokaciji ili mi ukazuje na neke stvari unutar sna, ali na kraju, kao što kažeš, većinom se radi o očekivanoj stvari. U biti likovi u snovima govore o aspektima nas i imaju veze s našim komponentama, a taj glas nije ništa drugo nego naš um. Nisam baš dobi osjećaj da bi to moglo biti neko biće itd.
Nego, kako tvoje mape, jel mapiraš ili štrajkaš?
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
Sponsored content





Zajedničke točke u većini snova Empty
PostajNaslov: Re: Zajedničke točke u većini snova   Zajedničke točke u većini snova Empty

[Vrh] Go down
 
Zajedničke točke u većini snova
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Mapa snova
» Efekti mapiranja snova
» Tehnike mapiranja snova

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
DHC - DREAMHACKERS CROATIA :: DHC PRAKSA :: ISTRAŽIVANJE POLJA SNOVA-
Forum(o)Bir: