DHC - DREAMHACKERS CROATIA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DHC - DREAMHACKERS CROATIA

Croatian DreamHackers Community: art of controlled dreaming, awareness and individuation through the dreams.
 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 TEHNIKE ZA PRODUZITI LUCIDAN SAN

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
antonio




Broj postova : 12
Age : 39
Location : rijeka
Registration date : 30.12.2009

TEHNIKE ZA PRODUZITI LUCIDAN SAN Empty
PostajNaslov: TEHNIKE ZA PRODUZITI LUCIDAN SAN   TEHNIKE ZA PRODUZITI LUCIDAN SAN Emptyuto 13 tra 2010 - 15:22

Evo nekoliko tehnika sa kojima se moze produziti lucidan san

-Ostati sto mirniji u snu.Postizanje lucidnosti je uzbudljivo,ali prebrzo izrazavanje uzbuđenja moze vas probudit.
Budite poput igraca pokera sa savrsenim kartama
-Ukoliko san pokazuje znakove svrsetka,kao sto je gubljenje detalja ili crnilo ispred ociju,tada napravite tehniku vrtnje snolikog
tijela kao u derviskom plesu to moze vratiti jasnocu prizora.Budite svjesni da ocekivanje moguceg budenja vodi u lazno budenje
(to se meni puno puta desilo)Da biste izbjegli obmanu, neprekidno se podsjecajte dok se vrtite,sljedeca stvar koju vidim bit ce san
sve dok se prizori ne pojave.
-Takoder pomaze ako se prilikom gubljena detalja u snu trlja dlan od dlana slika sna se razbistrava.
-u slucaju da se tesko krece u snu,pokreti su usporeni ili se nemoze micati.Moze se zahtjevati jasnocu u snu.Naredite sami sebu
*ZELIM JASNOCU SADA*ali,to se mora reci odlucno.I u tom trenutku bi se trebala vratit jasnoca u snu i mozete se normalno kretati.

Navedene tehnike sam nasao u knjigama i isprobao.Ukoliko neko ima neku drugu tehniku koju je provjerio da djeluje neka slobodno napise.

Jer sto duze mozemo ostati u snu,mozemo duze istrazivati
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 160
Location : Croatia, Zagreb
Registration date : 12.12.2007

TEHNIKE ZA PRODUZITI LUCIDAN SAN Empty
PostajNaslov: Re: TEHNIKE ZA PRODUZITI LUCIDAN SAN   TEHNIKE ZA PRODUZITI LUCIDAN SAN Emptysri 14 tra 2010 - 0:36

evo, prebacio sam temu u forum LUCIDNOG SANJANJA da ne radimo zbrku...


Koristim dvije metode za zadržavanje lucidnosti:

1. i najvaćnija je vježbanje unutrašnjeg promatranja ili pratyahare, kako ju nazivaju u yogi. Kad se to malo uvježba onda lakše kontroliraš i realnost i san. Nema toliko uzbuđenja koje te izbacuje iz sna, a i stvari su puno kristalnije. Takožer i napredne vježbe koncentracije stabiliziraju točku snova. Vježbe uma i koncentracije su osnovne vježbe za sve "duhovne" stvari, kao trbušnjaci, sklekovi i trčanje za bilo koji sport...

2. kad lucidnost nestane u mraku, tj. san iščezne, potrebno je biti strpljiv, zuriti u tamu i čekati da se pojavi prva slika sljedećeg sna. Lako izgleda, ali je u biti teško, jer čovjek postaje u tom mraku nepovjerljiv prema sebi i smatra da je već budan, a u stvari nije...

i ostalo: razne tehnike zadržavaju fokus u snovima da se ostane lucidan, npr. pokušajte gledati detalje ili dlanove, ali to morate raditi nezainteresirano, ali potpuno...jer ako ste previše zainteresirani za neki detalj, uvući će vas u novi san ili ćete se zaboraviti i lucidnost će nestati... zatim imate sve te tehnike vrtnje, pljeskanja i sl. Osobno smatram da je točka br. 1 najmudriji put do kontrole lucidnosti...
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
antik




Broj postova : 10
Age : 51
Location : Varaždin
Registration date : 11.04.2010

TEHNIKE ZA PRODUZITI LUCIDAN SAN Empty
PostajNaslov: Re: TEHNIKE ZA PRODUZITI LUCIDAN SAN   TEHNIKE ZA PRODUZITI LUCIDAN SAN Emptysri 14 tra 2010 - 10:59

Baš sam ove noći imao lucidan san
Prepoznao sam ga tako jer su zgrade u toj ulici koju poznam bile drugačije, stare, ruševne...
a lucidnost sam zdražao u snu na taj način da sam se rukom uhvatio za neki predmet, u mom snu to je bila neka stijena, ruševina....
i zatim sam se koncentrirao na osjetilo opipa, dakle fokus je bio na dodiru, na tome da osjećam svoju ruku, da osjećam to što diram u snu, tu stijenu...
[Vrh] Go down
antonio




Broj postova : 12
Age : 39
Location : rijeka
Registration date : 30.12.2009

TEHNIKE ZA PRODUZITI LUCIDAN SAN Empty
PostajNaslov: Re: TEHNIKE ZA PRODUZITI LUCIDAN SAN   TEHNIKE ZA PRODUZITI LUCIDAN SAN Emptysri 14 tra 2010 - 14:26

Pozdrav i dobrodosao Antik


Ja sam takoder nocas imao lucidan san.Skuzio sam da umjesto da se ceka da crnilo izmedu dva sna prode
se jednostavno treba podici kao sto se podizemo iz kreveta,ili se pocne mahati rukom u toj crnini.
Tada se nademo u novom snu.(ja najcesce u svojoj sobi)

DAli mozes imati svaku noc lucidan san kada koristis Novu Dreamer uredaj od labergea?

Gordane dali bis mi mogo objasniti tehniku pratyahare?Trazio sam je na netu ali nisam nasao kako se izvodi.
Ja inace radim tehniku vipassane.Gdje se osjecaje i misli gledaju kako dolaze i prolaze,ne vezem se za njih.
Mislim,barem se trudim.Jer UM je lukav
[Vrh] Go down
antik




Broj postova : 10
Age : 51
Location : Varaždin
Registration date : 11.04.2010

TEHNIKE ZA PRODUZITI LUCIDAN SAN Empty
PostajNaslov: Re: TEHNIKE ZA PRODUZITI LUCIDAN SAN   TEHNIKE ZA PRODUZITI LUCIDAN SAN Emptysri 14 tra 2010 - 21:44

I mene zanima da nam objesniš tehniku pratyahare.
A Nova dreamer sam zadnji put koristio prije 5-6 godina. Kad nisam bio u braku. I bio solo. Bez klinceza. Koje su divne. He he.Sad mi ND doma stoji u kutiji.
Ali kad sam ga koristio definitivno je pomagao, ali na žalost nisam još usavršio da imam lucidne snove svake noći. Kamo sreće. Iz tvojih usta u božje uši.
Pozdrav svima
i fala na dobrodošlici, lucidni sanjaći.
[Vrh] Go down
antik




Broj postova : 10
Age : 51
Location : Varaždin
Registration date : 11.04.2010

TEHNIKE ZA PRODUZITI LUCIDAN SAN Empty
PostajNaslov: Re: TEHNIKE ZA PRODUZITI LUCIDAN SAN   TEHNIKE ZA PRODUZITI LUCIDAN SAN Emptysri 14 tra 2010 - 21:47

Ima još jedna zgodna tehnika:
meni je pomogla ove noći.
Moja beba (3 tjedna ima) me probudila oko 5 ujutro.
Zatim sam ju nosio po sobi kojih 45 minuta dok se beba nije smirila
a zato vrije sam se mentalno pripremao a kad opet legnam u krevet imam lucidan san
I pomoglo je !!!
[Vrh] Go down
antik




Broj postova : 10
Age : 51
Location : Varaždin
Registration date : 11.04.2010

TEHNIKE ZA PRODUZITI LUCIDAN SAN Empty
PostajNaslov: Re: TEHNIKE ZA PRODUZITI LUCIDAN SAN   TEHNIKE ZA PRODUZITI LUCIDAN SAN Emptyned 2 svi 2010 - 4:39

Baš sam jučer imao jedan lucidan san
pročitao sam na ovom forumu ako se ne varam
da je dobra tehnika za produžit lucidnost u snovima
pljeskat rukama u snu
što sam i radio i zaista pomoglo je !
[Vrh] Go down
Gordan
Admin
Gordan


Broj postova : 160
Location : Croatia, Zagreb
Registration date : 12.12.2007

TEHNIKE ZA PRODUZITI LUCIDAN SAN Empty
PostajNaslov: Re: TEHNIKE ZA PRODUZITI LUCIDAN SAN   TEHNIKE ZA PRODUZITI LUCIDAN SAN Emptyned 2 svi 2010 - 14:19

Je, to je jedna od metoda, možeš probati okretanje oko osi, skakanje, letenje ili jednostavno gledanje u ruke ili pojedinosti okolo. Treba samo paziti da se ne uhvatiš za san jer izgubiš svijest. Dobro je imati unaprijed smišljenu strategiju što raditi kad se pojavi lucidnost, npr, istražiti sferu, tranzite, mjesto gdje se nalaziš u odnosu na neka druga mjesta iz snova ili na mapu i slično...
[Vrh] Go down
http://www.nia.hr
antik




Broj postova : 10
Age : 51
Location : Varaždin
Registration date : 11.04.2010

TEHNIKE ZA PRODUZITI LUCIDAN SAN Empty
PostajNaslov: Re: TEHNIKE ZA PRODUZITI LUCIDAN SAN   TEHNIKE ZA PRODUZITI LUCIDAN SAN Emptyčet 30 ruj 2010 - 0:45

jučer sam imao jedan lucidan san
nakon dužeg perioda
i bilo mi je zanimljivo jer sam taj dan u Tisku imao u rukama časopis Svjetlost u kojem sam vidio članak o Lucidnom sanjanju
lucidan san koji sam imamo bio je jako lijep
neka predivna kuća, divne dekoracije, stubište, sve od najfinijeg drva, pozlaćene stvari , sve čisto sjajno
i kako sam se stalno vrtio u krug po toj kući što mi nije imalo smisla
zaključio sam da sanjam, da sam u snu
i odlučio sma letjeti u snu
što mi je i uspjelo
i to mi uvijek predstavlja pravi užitak u lucidnim snovima.
[Vrh] Go down
Sponsored content





TEHNIKE ZA PRODUZITI LUCIDAN SAN Empty
PostajNaslov: Re: TEHNIKE ZA PRODUZITI LUCIDAN SAN   TEHNIKE ZA PRODUZITI LUCIDAN SAN Empty

[Vrh] Go down
 
TEHNIKE ZA PRODUZITI LUCIDAN SAN
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Tehnike mapiranja snova

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
DHC - DREAMHACKERS CROATIA :: DHC PRAKSA :: TEHNIKE LUCIDNOG SANJANJA-
Forum(o)Bir: